Kocaeli Aile Danışmanlığı Merkezi

Özel Kocaeli Aile Danışma Merkezi

İstanbul, Ankara, Adana, Kayseri, Konya, Malatya, ve Afyon’dan sonra 5 yıllık danışmanlık tecrübemizle 6 Aralık 2018 tarihinde; Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kocaeli İl Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetimize başladık.

 

Kocaeli’de ilk ve tek özel aile danışma merkezi olmanın gururu ve sorumluluğu ile aile bütünlüğünün korunması sağlıklı, mutlu ve kaliteli aile içi ve bireysel ilişkilerin sağlanması amacıyla tüm branşlarda sahasında uzman çalışma arkadaşlarımızla danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

 

 

Özel Kocaeli Aile Danışma Merkezi,

 

 

Merkezimiz bir “psikiyatri merkezi” değildir. Dolayısıyla psikiyatrik tanılama ve tedavi yapılmamakta, ilaç veya tıbbi bir uygulama bulunmamakta, psikiyatrik atak ya da psikiyatrik anlamda krize müdahale hizmeti verilmemektedir.

 

 

Uzmanlarımız ruh sağlığı, aile-çift sağlığı ve danışmanlığı, çocuk, ergen ve yetişkin gelişimi vb. alanlarda uzun yıllar deneyim kazanmış, hizmetlerimizi kapsayan  ilgili konularda gerekli eğitimlerini almış ve almaya devam eden, hocalarından düzenli süpervizyon alan yetkin kişilerdir.

 

Kişiye yardım etmeye çalışırken zarar vermemek veya kişinin daha fazla yarar sağlayabileceği seçeneklere engel olmamak temel ilkemizdir. Eğer yaşadığınız durum bizim uzmanlık alanımıza girmiyorsa veya daha fazla yarar sağlayacak başka bir uzmanlık alanı da söz konusuysa, sizi ilk aşamada bu alanlara yönlendiririz.

Kişi hakkındaki her türlü bilgiyi, mutlak bir gizlilik ile saklarız.(Bu aynı zamanda yasal zorunluluğumuzdur.) Kişinin hukuksal haklarına istinaden, bu bilgiler hiç kimseyle paylaşılmaz, paylaşılamaz. Buna birinci derece yakınlar da dahildir. Kişiye ait her hangi bir bilginin paylaşılabilmesi için, öncesinde mutlaka kişinin onayını alırız.  Ancak kişinin hayatı veya bir başkasının hayatı tehlike altına girdiği durumlarda bu ilkeyi tekrar değerlendirmeye alırız.

Görüşme sürecinde, psikiyatrik bir sorun olasılığı fark edersek; psikiyatrik bir atak veya kriz durumu ortaya çıkarsa; psikoterapinin yanında ilaç tedavisinden de yararlanmak söz konusuysa; kişinin kendisine veya bir başkasına zarar verme olasılığı varsa, psikiyatrik değerlendirme için kişiyi güvenilir bir psikiyatri merkezine yönlendirmek önceliğimiz olur.

Çocuklar, gençler ve yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık ve psikoterapi hizmetleri, test uygulamaları ve değerlendirmeleri ile, aile danışmanlığı, evlilik – çift danışmanlığı , cinsel danışmanlık ve seans hizmetlerini sunmaktadır. Ayrıca özel ve resmi kurumlara da danışmanlık ve eğitim hizmetleri verilmektedir.

 

İnsani ve mesleki etik ilkelerin ışığında, bireysel ve toplumsal sorumluluklarımızın bilincinde olarak çalışıyoruz. Derdin de dermanın da insanın kendi içinde olduğu düşüncesinden yola çıkarak, bireylerin içlerinde var olduğuna inandığımız gücü ortaya çıkarmayı esas alarak, birlikte çalıştığımız çocukların, yetişkinlerin ve ailelerin iyileştirici ve olumlu değişimlerini sağlayacak şekilde hayatlarını paylaştığımıza inanıyoruz. Sunmakta olduğumuz hizmetlerin, bireyler, aileler ve toplumumuz için öncelikli değerinin farkında olarak, her türlü kaynağımızı, enerjimizi ve yüreğimizi en üst faydayı sağlayacak şekilde kullanmaya çalışıyoruz.

 

 

Özel Kocaeli Aile Danışma Merkezi hizmet koşulları

 

 

Özel Kocaeli Aile Danışma Merkezi,

 

 

Haftanın 7 günü 09:00-21:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 

Randevu saatleri danışmanların kendi özel gün ve saatlerine göre belirlenir.

Görüşmeler danışmanlık türüne göre 60 dk ya da 75-90 dakikadır. Her görüşme saati için ücret alınır. Görüşmenin içeriği aile görüşmesi, test uygulaması, veya değerlendirme görüşmesi olabilir. (Görüşmenin içeriği o saat için alınacak ücreti etkilemez)

Randevuların istenilen tarihten en az 1 hafta önce alınması tavsiye edilir.

Randevu iptallerinin 24 saat önceden bildirilmesi gerekmektedir.  Aynı gün iptal edilen randevulardan o saatin ücreti alınması kurum kararı olarak belirlenmiştir.

Diğer aileleri de düşünerek randevulara zamanında gelinmesine özen gösterilmesini rica ederiz.

Özel Kocaeli Aile Danışma Merkezi Kalite Politikası

 

Biz, temel değerlerimizden ödün vermeden,

 

 

Uluslararası standartlarda oluşturduğumuz çağdaş işletim ve yönetim sistemimiz doğrultusunda kendimizi sürekli ölçer ve iyileştiririz.

 

Her zaman danışan memnuniyetini sağlar, verdiğimiz sözleri mutlaka yerine getiririz.

Sosyal çevre ve insan ilişkilerini hep ön planda tutar, sağlıklı bir tanıtım mekanizmasıyla ihtiyaç duyan herkesin      bize ulaşabilmesini sağlarız.

Ekip ruhu, eğitim bilgisi ve araştırmacılığımızla, eğitim ve iş gücü yetiştirme konusundaki kalitemizi asla elden bırakmayız.

Bilgi birikimlerimizi sürekli değerlendirir, çalışanlarımızın gurur duyacağı bir  gelecek oluşturmaya çalışırız.

Eğitime ve çağdaş teknolojiye verdiğimiz önemin, bizlere her zaman daha iyiyi bulma ve verimli çalışma olanağı yarattığını unutmayız.

Sadece kendi içinde değil sektörün pek çok kurumunda da, üreten, doğru ve zamanında karar verebilen, dürüst danışanlar oluşturma gururunu taşırız.

Sizlerin bize duyduğu güven sayesinde Kocaeli Aile Danışma Merkezi her geçen gün büyümeye devam ediyor.

395 kez görüntülendi.

Özel Kocaeli Aile Danışma Merkezi

Kayıt tarihi:
28 Kasım 2022, 20:41

Özel Kocaeli Aile Danışma Merkezi

Üyelik tarihi: 28 Kasım 2022

Mağazanın tüm ilanlarını görüntüle
Cep530 799 73 41
İş262 270 41 41
Ev530 799 73 41
WhatsApp530 799 73 41
İlan sahibi: Özel Kocaeli Aile Danışma Merkezi (Özel Kocaeli Aile Danışma Merkezi)
Ara WhatsApp
Advert